RŠ 12.10.2017

pri ZŠ Juraja Sklenára Letanovce

Pozvánka

Pozývame Vás na  zasadnutie Rady školy pri CZŠ Juraja Sklenára v Letanovciach, ktoré sa uskutoční dňa 12. 10. 2017 /štvrtok/ o 16:30 hod. v zborovni CZŠ J. Sklenára v Letanovciach.

Program stretnutia:

1. Otvorenie
  2. Oboznámenie sa s programom stretnutia RŠ
  3. Správa o výchovno- vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za šk. rok 2016/17
  4. Harmonogram zasadnutí RŠ
  5. Návrhy pre RŠ zo strany zástupcov rodičov,
  6. Návrhy pre RŠ zo strany zástupcov zriaďovateľa
  7. Návrhy pre RŠ zo strany zástupcov pedagogických/ nepedagogických zamestnancov  CZŠ
  8. Riešenie aktuálnych problémov
  9. Záver

S pozdravom

Mgr. Ľudmila Bartošová

predseda RŠ

Letanovce  9. 102017

pri ZŠ Juraja Sklenára Letanovce

Zápisnica

zo  zasadania Rady školy pri ZŠ Juraja Sklenára v Letanovciach  konaného

dňa 12. 10. 2017 o 16:30 hod.

Program stretnutia:

1. Otvorenie
  2. Oboznámenie sa s programom stretnutia RŠ
  3. Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za šk. rok 2016/17
  4. Harmonogram zasadnutí RŠ
  5. Návrhy pre RŠ zo strany zástupcov rodičov
  6. Návrhy pre RŠ zo strany zástupcov zriaďovateľa
  8. Riešenie aktuálnych problémov
  9. Záver

Prítomní: podľa prezenčnej listiny

1. Zasadnutie RŠ otvorila a všetkých prítomných privítala predsedníčka RŠ Mgr. Ľudmila Bartošová.

2. Predsedníčka RŠ prečítala program stretnutia RŠ v takom znení, ako ho obdržali všetci členovia. Nikto program nepripomienkoval, ani nemal doplňujúci bod.

3. Predsedníčka RŠ prečítala prítomným Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za šk. rok 2016/17, a to v takom znení, v akom bola prednesená riaditeľom školy Ing. Michalom Švajkom aj na Plenárnom RS pre rodičov žiakov tunajšej CZŠ. Táto správa tvorí súčasť príloh tejto zápisnice.

4. Harmonogram zasadnutí RŠ:

Členovia RŠ sa uzniesli  na nasledovných termínoch stretnutí RŠ:

• október 2017
  • január 2018
  • apríl 2018

V mesiaci máj 2018 sa taktiež uskutoční zasadnutie RŠ, na ktorom prebehne voľba riaditeľa CZŠ.

5.  Návrhy pre RŠ zo strany zástupcov rodičov:

• Pani Gurecká, sa na podnet rodičov žiakov 9.A, informovala o možnosti deviatakov zúčastniť sa aj tohto roku lyžiarskeho kurzu.

• Pani Bendíková nastolila myšlienku zorganizovania nejakej školskej akcie, na ktorej by boli prítomní žiaci, učitelia CZŠ, ale i rodičia. Mohla by to byť akcia pri príležitosti Zdobenia medovníkov (žiaci s mamkami) alebo Dňa rodiny a pod.

Toho času (17.11.) organizuje CZŠ podobnú akciu, a to Volejbalový turnaj. Môžu sa ho zúčastniť nielen súčasní, ale aj bývalí žiaci tunajšej školy, pedagógovia, rodičia, ale aj priatelia školy.

• Pani Šefčíková sa informovala o možnostiach vytvorenia takej záujmovej činnosti – krúžkov, ktoré by reflektovali požiadavky žiakov. Konkrétne žiačky 1. stupňa by rady navštevovali tanečno-pohybový krúžok a taký na škole nie je zriadený. Ďalej položila otázku, či by v priestoroch CZŠ nemohla prebiehať výučba pedagógov zo ZUŠ /konkrétne hudobný odbor/.

6. Návrhy pre RŠ zo strany zriaďovateľa:

Dvaja zástupcovia zo strany zriaďovateľa sa zasadnutia RŠ nezúčastnili – boli ospravedlnení, a ďalší zástupcovia nevzniesli žiadne pripomienky.

7. Návrhy pre RŠ zo strany zástupcov pedagogických/nepedagogických zamestnancov:

• Ing. M. Podolinský dal návrh na zmenu evidencie dochádzky z papierovej formy na elektronickú.
  • Zvýšiť u žiakov povedomie kresťanských sviatkov – t.j. počas dní, na ktoré pripadnú významnejšie cirkevné sviatky, vhodne a cielene prispôsobiť vyučovanie. Urobiť napríklad nejakú prednášku alebo sa tematike sviatku viac venovať počas rannej modlitby.

Prijaté uznesenia:

Uznesenie 1/9/2017:

Členovia RŠ schvaľujú program zasadnutia RŠ v takom znení, v akom bol členom RŠ doručený.

Hlasovanie:

Za: 9  (Bartošová, Lesňáková, Podolinský, Gurecká, Bendíková, Lesňák, Šefčíková, Vrončová, Trojan)

Uznesenie 2/9/2017:

Členovia RŠ berú na vedomie Správu o výchovno - vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za šk. rok 2016/17.

Hlasovanie:

Za: 9  (Bartošová, Lesňáková, Podolinský, Gurecká, Bendíková, Lesňák, Šefčíková, Vrončová, Trojan)

Uznesenie 3/9/2017:

Členovia RŠ berú na vedomie Harmonogram zasadnutí RŠ v šk. roku 2017/18

• október 2017
  • január 2018
  • apríl 2018

Uznesenie 4/9/2017:

Členovia RŠ súhlasia s tým, že návrhy jednotlivých členov RŠ budú predložené vedeniu školy, ktoré sa k tomu vyjadrí najneskôr na nasledujúcom zasadnutí RŠ.

Zdržal sa :0

Na záver predsedníčka  RŠ  Mgr.  Ľudmila Bartošová poďakovala všetkým prítomným za účasť.

Letanovce 25.10.2017                                                                   zapísala: Zuzana Lesňáková