Ivana Tomiskinová

Naše aktivity

VTÁK ROKA 2017 - KUKUČKA OBYČAJNÁ

Slovenská ornitologická spoločnosť BirdLife Slovensko každý rok vyhlasuje výtvarnú súťaž. Tento rok sa do súťaže Vták roka 2017 - KUKUČKA OBYČAJNÁ - zapojila aj naša škola, a to výtvarnou prácou Danielky Lesňakovej,  žiačky 9.A.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 171 základných škôl, 6 základných umeleckých škôl a 2 jednotlivci. Spolu to bolo 1290 výtvarných prác. Aj keď naša žiačka nezískala žiadne ocenenie, ďakujeme jej za účasť v tejto súťaži a prajeme veľa umeleckých úspechov.

MAREC - MESIAC KNIHY

„Kto sa chce stať vzdelaným, musí si nad zlato a striebro vážiť knihy.

K ničomu by nebol ani rozum, keby nebolo pokrmov múdrostí, ktoré poskytujú dobré knihy.“

( J. A. Komenský )

Marec je už tradične venovaný knihám a čitateľským zručnostiam. Naši žiaci si mesiac knihy pripomenuli netradične viacerými aktivitami.

Čitateľský maratón preveril ich čitateľské zručnosti. Pripravili sme pre nich čitateľský kútik, v ktorom počas celého mesiaca čítali knihy so svojou pani učiteľkou. Veľmi nás potešil záujem zo strany žiakov.  Niektorí si so sebou priniesli aj vlastné knihy, ktoré ukazovali svojim spolužiakom. Rozprávali sa medzi sebou o tom, čo prečítali, akých literárnych hrdinov spoznali.

Veríme, že v tomto maratóne budeme pokračovať aj v ďalšom školskom roku, a že sa z povinného čítania stane čítanie záľubou.

Počas celého mesiaca žiaci prečítali:  I.stupeň:  798 strán

II. stupeň : 2120 strán

Spolu:       2918 strán

Najaktívnejšie triedy: I. stupeň: 4.A

II. stupeň: 6.A

Burza kníh je neodmysliteľnou súčasťou života našej školy. Aj tento školský rok si mohli žiaci prezrieť knihy, ktoré máme v školskej knižnici a kúpiť si niektorú z kníh za symbolickú cenu.

Môj zápisník, obal na knihu

Mgr. M. Černická pripravila pre žiakov príjemné popoludnie. Žiaci si mohli vytvoriť vlastný zápisník alebo obal na knihu. Vybrať si mohli z rôznych materiálov - stužky, farebné a vzorované látky, trblietky, čipky, obrázky. Žiaci nás prekvapili svojou tvorivosťou, fantáziou, ale i tým, ako si vedeli navzájom pomôcť. Výsledkom ich práce boli pekné a zaujímavé zápisníky, ktoré si potom mohli zobrať domov.

Vlastná tvorba

Aby toho nebolo málo, vyzvali sme žiakov, ktorí radi píšu, tvoria, aby niečo napísali. Výber sme nechali na nich. Básničky, bájky, rozprávky, príbehy zo života ...

Práce, ktoré nám odovzali, nás veľmi zaujali. Láska, rodina, priateľstvo, príroda, tajomstvo, napätie, fantázia, hra so slovami, predstavivosť, originalita... to všetko sme našli v ich tvorbe.

V spolupráci s obcou sme všetky práce vyzbierali a odovzdali zástupkyni starostu, Mgr. Zuzane Lesňákovej, ktorá nás bude informovať o tom, ktorá práca najviac zaujala svojou originalitou.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí svoju tvorbu prezentovali pred celou školou, aby aj ostatní žiaci mohli nahliadnuť do sveta  fantázie, veršov a rozprávok.

Ďakujem mojim kolegom, učiteľom, ktorí počas celého mesiaca venovali svoju pozornosť rozvoju čitateľskej gramotnosti na našej škole.