Profil školy História školy Juraja Sklenára v Letanovciach Životopis Juraja Sklenára O Letanovciach

Profil školy

Sme cirkevná základná škola, ktorej zameraním je poskytnúť základné vzdelanie v súlade s princípmi a cieľmi kresťanskej výchovy a vzdelávania podporuje rozvoj osobnosti žiaka v oblasti náboženskej, rozumovej, etickej, pracovnej a telesnej, zabezpečuje výchovu a vzdelávanie prostredníctvom vzdelávacieho programu, ktorý poskytujú základné vzdelanie, ktoré sa člení na primárne a nižšie sekundárne vzdelanie. Ďalej škola prostredníctvom ŠKD zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej škole, nenáročnú záujmovú činnosť podľa výchovného programu zameraného na ich prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjamie ich záujmov v čase mimo vyučovania. Žiaci našej školy dostanú rovnako porovnateľné vzdelanie ako v štátnej základnej škole, avšak pridanou hodnotou je kresťanské smerovanie a morálka, ktorú vštepujeme našim žiakom prirodzene.

Riaditeľom školy je Ing. Michal Švajka,

zástupkyňou riaditeľa pre pedagogickú činnosť je Mgr. Miram Teplicová

zástupca riaditeľa pre ekonomickú činnosť: Ing. Martin Podolinský

Máme 372 žiakov v 20 triedach. Na I. stupni sa učí 205  žiakov a na II. stupni 167 žiakov. Máme vytvorených 5 prvých tried. Počtom najpočetnejší je 1.  ročník. V škole pracuje aj školský klub detí, ktorý zabezpečuje pobyt detí po skončení vyučovania.

Učebný proces zabezpečuje 25 učiteľov,  2 asistenti učiteľa, 2 kňazi a 1 vychovávateľ.   V škole pracujú aj 6 nepedagogickí pracovníci.

Výchovnou poradkyňou školy je JUDr. PaedDr. Lucia Tkáčová. Kariérovou poradkyňou je PhDr. Zuzana Vrončová. Vedúcim predmetovej komisie Mgr. Ivana Tomiskinová. Vedúcou MZ pre 1. stupeň je Mgr. Miriam Marušinská.

V tomto školskom roku pracuje 10 záujmových útvarov. Organizujeme množstvo mimoškolských akcií: Deň Zeme, Šarkaniáda, Fašiangový ples, Deň Rómov, Deň detí, futbalové, basketbalové a florbalové turnaje školy, Deň matiek, Zdobenie medovníkov a iné.
Žiaci sa zapájajú do vedomostných olympiád z matematiky, informatiky, fyziky, chémie, biológie, geografie a iných predmetov. Každoročne sa zapájame do recitátorskej súťaži Hviezdoslavov Kubín a do speváckej súťaži Slívik Slovenska.

V škole sa nachádza kaplnka, telocvičňa, počítačová učebňa a jedáleň. K areálu školy patrí ihrisko a sad ovocných stromov. Budova školy prešla rekonštrukciou: nová zateplená fasáda, výmena starých okien za plastové, výmena strechy, výmena vchodových dverí, obnova fyzikálnochemickej učebňe (výmena nábytku, obnova elektroinštalácie, výmena potrubia a prívodov vody, nová podlaha, vymaľovanie, interaktívna tabuľa a ozvučením), vybavenie tried novými stoličkami a lavicami, zriadenie novej triedy s interaktívnou tabuľou, vybavenie tried novou ozvučovacou a zobrazovacou elektronikou. Neskôr takmer do všetkých tired pribudli interaktívne tabule s popisovými, aby sa žiaci učili moderne a zdravo oproti klasickým prašným tabuliam.

Priestor na dolnej chodbe je moderne ozvučený s nasvietením dataprojektormi, aby bolo možné v priestoroch školy sláviť sv.omše a usporadúvať školské akcie.

V šatni školy majú žiaci nové moderné skrinky pre osobné veci. V kabinetoch pribudlo množstvo nových učebných pomôcok. V budove školy funguje rýchly bezdrôtový internet. Učitelia učia za pomoci modernej techniky, vo všetkých triedach sa nachádzajú interaktívne tabule, majú k dispozícii rýchle kopírovacie stroje a všetky žiadané didaktické pomôcky.  Podlaha v telocvični prešla renováciou s pomocou obce.

• Cirkevná základná škola Juraja Sklenára, Školská 54/55, 053 13 Letanovce
    email: letanovce1@gmail.com